Op vrijdag 28 maart organiseren wij het Haagsch College: mensenrechten.
Want hebben wij in ons land nu de perfecte rechtsstaat of worden er toch nog rechten geschonden? En hoe ziet het leven er eigenlijk uit in een land zonder grondrechten?
Tijdens dit speciale Haagsch College geven rechtsgeleerde Ernst Hirsch Ballin, oud-minister van Justitie en Natalie Righton, voormalig oorlogcorrespondent voor de Volkskrant in Afghanistan, allebei een mini-college.
Tijdens dit onderdeel van de Nacht van de Grondwet wordt door de sprekers gesproken over het belang van een goed rechtssysteem en hoe het is om te leven zonder rechten. Ook wordt ingegaan op de vraag wat ons land kan doen om de mensenrechten in de wereld te verbeteren.
Xander van der Wulp (politiek-verslaggever NOS) zal de avond leiden. Er is volop ruimte voor het stellen van vragen en debat.
Natalie Righton
Natalie Righton werkte tussen 2010 en 2013 in Afghanistan als correspondent voor De Volkskrant. Haar werk werd in april 2012 bekroond met De Tegel, de belangrijkste prijs voor Nederlandse journalisten. Vorig jaar schreef ze het boek “Duizend Dagen Extreem Leven”. Tegenwoordig is ze parlementair journalist bij dezelfde krant.
Ernst Hirsch Ballin
Ernst Hirsch Ballin is in totaal negen jaar minister van Justitie geweest voor het CDA. Als rechtsgeleerde heeft hij verschillende rechtsdisciplines gedoceerd. Tegenwoordig is hij voorzitter van commissie mensenrechten van de Adviesraad Internationale Vraagstukken, het orgaan dat de regering op het gebied van buitenlands beleid adviseert.