MUSIC THAT CHANGED THE WORLD #4

"There’s Some Women in This House!": Hip Hop Feminism and Sounds of Resistance

woensdag 16 december 2026

Waarom speelt muziek zo’n krachtige rol in protest? Van het schreeuwen op straat tot tussen een uitbundige menigte op een festival, muziek heeft een unieke kracht om mensen te verenigen. Deze tweede reeks van de Music That Changes The World-colleges verkent hoe muziek functioneert binnen protestsettings, met de nadruk op hoe het wordt ontvangen en ervaren door demonstranten en publiek. We kijken naar waarom muziek cruciaal is om van een menigte een collectief te maken, en hoe het emoties omzet in actie.

Dit college is onderdeel van een reeks:
30-09: Sounds of protest: music, resistance, recognition
28-10: Champagne for the proletariat: Class-related Issues in Dutch Protest Songs
25-11: Humor, music, and activism: can laughter change the world?
16-12: “There’s Some Women in This House!”: Hip Hop Feminism and Sounds of Resistance

Je kunt nu vóór de eerste lezing een combiticket kopen, via deze link.

Dit programma is Engelstalig.

koop tickets
  • €15,00
  • GR8
  • 19:30
  • 20:00
Nieuwsbrief

College 2 – “There’s Some Women in This House!”: Hip Hop Feminism and Sounds of Resistance

In dit college neemt Kim Dankoor je mee op een historische reis langs feministische (protest)liederen binnen Hip Hop. Welke feministische thema’s komen naar voren bij vrouwelijke rappers? En hoe kunnen deze luisteraars beïnvloeden? Ook licht ze het theoretische concept van Hip Hop-feminisme toe, zoals voorgesteld door Morgan en verder ontwikkeld door latere wetenschappers, evenals de intellectuele voorlopers ervan. Aan de hand van dit kader laat ze zien waarom Hip Hop-feminisme beschouwd kan worden als een van de meest inclusieve vormen van feminisme vandaag de dag.

Over de hoogleraar:

Kim Dankoor bevindt zich in de laatste fase van haar promotieonderzoek aan de Universiteit Utrecht, waarin ze de invloed van rap op de zelfevaluaties en emoties van jongeren onderzoekt, evenals de poortwachtersrol van strip club-danseressen binnen de Southern rap-wereld. Haar werk is gepubliceerd in tijdschriften zoals Journal of Counseling Psychology en Sexuality & Culture. Het laatste hoofdstuk van haar proefschrift (over danseressen) inspireerde haar om het theoretisch kader van Hip Hop-feminisme verder te onderzoeken. Momenteel is ze postdoctoraal onderzoeker aan de Universiteit Leiden, waar ze feministische boodschappen in rap van vrouwen onderzoekt, en hoe deze boodschappen de feministische attitudes van luisteraars kunnen vormen.

MUSIC THAT CHANGED THE WORLD #4

woensdag 16 december 2026

koop tickets