THE CAVEMEN.

Highlife reborn

woensdag 25 februari 2026

The Cavemen. brengen niet alleen highlife nieuw leven in, ze herdefiniëren het. Met een oude ziel en wereldwijde ambitie maken de in Nigeria geboren broers muziek die zowel geworteld als radicaal aanvoelt. Als moderne fakkeldragers van het highlife-genre combineren ze traditie en innovatie om highlife wereldwijd op de kaart te zetten.

Hun geluid is een levend archief: rijk, gelaagd en doordrenkt van traditie, maar tegelijk onverschrokken vooruitstrevend.
Dit is highlife heruitgevonden, herplaatst en herboren.

archief
  • €26,00
  • Kleine Zaal
  • 20:00
Nieuwsbrief

Hun zelfgeproduceerde debuut Roots (2020) en opvolger Love and Highlife (2021) vestigden hun naam als moderne dragers van het genre. Met Cavy In The City zetten ze hun missie voort: highlife levend houden, wereldwijd verspreiden en doorgeven via liefde en cultuur.

“Muziek is voedsel voor de ziel,” zeggen ze. “Het kan de geest, het lichaam en de ziel helen.”
Volgens hen is Afrika het centrum van de wereld, en wat daarin centraal staat, is muziek. Ze zijn ervan overtuigd: “Highlife is precies wat de wereld nu nodig heeft.”

Peter Somuah is een talentvolle trompettist die leerde spelen door eindeloos te luisteren naar zijn helden Miles Davis, Freddie Hubbard en Roy Hargrove. Somuah onderscheidt zich door zijn warme en melancholische klank, evenals zijn ritmische vaardigheid die zijn opvoeding in de muziekstijlen van West-Afrika weerspiegelt. Binnen composities verkent Somuah de grenzen tussen jazz, funk, soul en traditionele Ghanese muziek, met een vleugje elektronisch. Hij raakt zijn publiek én laat hen swingen!